جهیدن بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره

جهیدن: بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی Zibelemarit

گت بلاگز آخرین اخبار کشوری که پوست پیاز گرانتر از خود پیاز است!

شاید از شنیدن این خبر تعجب کنید که پوست پیاز در کشور سوئیس از خود پیاز گرانتر هست، لیکن پوست پیاز از نظر بسیاری از ما ناچیز است و ارزش چندانی ندارد. در این کشور

کشوری که پوست پیاز گرانتر از خود پیاز است!

شاید از شنیدن این خبر تعجب کنید که پوست پیاز در کشور سوئیس از خود پیاز گرانتر هست، لیکن پوست پیاز از نظر بسیاری از ما ناچیز است و ارزش چندانی ندارد.
در این کشور مردم از پوست پیاز به عنوان جایگزین طبیعی رنگ های شیمیایی استفاده می کنند. آنها از آن جهت رنگ کردن تخم مرغ های روز عید پاک بهره می جویند.
در سراسر دنیا با نزدیک شدن عید پاک مردم تخم مرغ های رنگی را جهت این روز آماده می کنند و اغلب از رنگ های شیمیایی جهت این منظور استفاده می کنند. ولی در سوئیس تخم مرغ ها را با پوست پیاز رنگ می زنند.
به همین علت عجیب نیست که در مغازه های سوئیس بسته های پوست پیاز را می بینیم که با قیمت بالایی به فروش می رسند. روزنامه آبزرور اوکراین اخیرا از این ماجرا گزارشی تهیه کرده و تصویر های ارسالی مردم را در این باره منتشر کرده است.
 
این تصویرهای پوست پیاز را درون بسته های پلاستیکی نشان می دهد که در مغازه ها به فروش می رسند؛ بنا بر این گزارش هر ۸۵ گرم پوست پیاز ۲.۸ فرانک برابر با ۲.۸۴ دلار به فروش می رسد؛ یعنی یک کیلو پوست پیاز معادل ۳۳.۵ دلار قیمت دارد.
در هر سال و با نزدیک شدن عید پاکِ مسیحیان، فروش این بسته ها در مغازه های سوئیس شیوع می یابد.
شاید از خودتان بپرسید که آیا سوئیسی ها به جای این که از پوست پیازهای مصرفی خودشان استفاده کنند آن را با قیمت اوج از مغازه می خرند؟ آنها در پاسخ می گویند پوست پیاز بسته بندی شده است در مغازه با کیفیت تر است و آنان به جای صرف هزینه در شستن، پاک کردن و خشک کردن پوست پیاز بهتر است ساده ترین راه را گزینش کنند و پوست های پیاز بسته بندی شده است را از مغازه ها بخرند.
جشنواره بازار پیاز بزرگترین جشنواره محلی در تقویم محلی سوئیس هست. در این جشنواره حدود ۵۰ تن پیاز در قالب و شکل های متفاوت جهت همه حتی فرزند ها آورده می شود. در زبان محلی به آن Zibelemarit گفته میشود. آنها در این بازار پیازها را تزئین می کنند.

واژه های کلیدی: بازار | سوئیس | جشنواره | استفاده | جشنواره | شیمیایی | Zibelemarit |

کشوری که پوست پیاز گرانتر از خود پیاز است!

کشوری که پوست پیاز گرانتر از خود پیاز است!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs