جهیدن بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره

جهیدن: بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی Zibelemarit

گت بلاگز اخبار بین الملل سلاح‌های داعش از کجا تامین می شود؟

بر اساس یک گزارش تازه مشخص شد، بیش از یک سوم از تسلیحات مورد استفاده داعش در عراق و سوریه از کشورهای اتحادیه اروپا مشمول بر آلمان می‌آمد.

سلاح‌های داعش از کجا تامین می شود؟

سلاح های داعش از کجا تامین می شود؟

عبارات مهم : اروپا

بر اساس یک گزارش تازه مشخص شد، بیش از یک سوم از تسلیحات مورد استفاده داعش در عراق و سوریه از کشورهای اتحادیه اروپا مشمول بر آلمان می آمد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، در این گزارش که از سوی موسسه تحقیقات درگیری های مسلحانه منتشر شده، آمده که این تسلیحات مرگبار می تواند اغلب به دست افراد ناباب بیفتد.

سلاح‌های داعش از کجا تامین می شود؟

در این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شده، آمده که میزان قابل ملاحظه ای از سلاح و مهمات در انبارهای داعش وجود داشت که ساخت اتحادیه اروپا بودند.

در این گزارش 200 صفحه ای همچنین ادعا شده است که بیش از 30 درصد از تسلیحات مورد استفاده داعش در صحنه نبرد در عراق و سوریه از کمپانی های تسلیحات سازی بلغارستان، رومانی، مجارستان و آلمان است.

بر اساس یک گزارش تازه مشخص شد، بیش از یک سوم از تسلیحات مورد استفاده داعش در عراق و سوریه از کشورهای اتحادیه اروپا مشمول بر آلمان می‌آمد.

روسیه و چین نیز بیش از نیمی از تسلیحات مورد استفاده به وسیله داعش را ساخته اند.

این گزارش که راجع به “تسلیحات داعش” است در نتیجه سه سال کار میدانی صورت گرفته به وسیله تیم های این موسسه در عراق و سوریه در بازه زمانی 2014 تا 2017 هست. محققان بیش از 40 هزار آیتم به دست آمده از مواض داعش مشمول بر مهمات، تفنگ و قطعات به کار رفته در مواد انفجاری را مورد بررسی قرار دادند.

این تسلیحات چگونه به داعش رسیده اند؟

سلاح‌های داعش از کجا تامین می شود؟

در این گزارش به این مساله اشاره شده است که زیاد تسلیحات داعش از ارتش عراق و سوریه به دست آمده هست. ولی در بسیاری از موارد تسلحات از کشورهای شرق اروپا به وسیله عربستان و آمریکا خریداری شده است اند و به نیروهای اپوزیسیون سوریه تحویل داده شدند که در نهایت به دست این گروه تروریستی افتاده است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: این نتیجه های یادآوری تناقض های موجود در تامین سلاح در درگیری های مسلحانه ای است که در آنها گروه های مسلح غیردولتی به نبرد با یکدیگر می پردازند.

بر اساس یک گزارش تازه مشخص شد، بیش از یک سوم از تسلیحات مورد استفاده داعش در عراق و سوریه از کشورهای اتحادیه اروپا مشمول بر آلمان می‌آمد.

اگر بخواهیم به صورت جزئی تر به این مساله بپردازیم متوجه می شویم که چگونه عربستان و آمریکا تسلیحات چند میلیون دلاری را از کشورهای شرق اروپا پیش از دادنشان به شبه نظامیان سوری خریداری کرده اند و اغلب مفاد قراردادها را نقض می کنند.

در این تحقیقات همچنین آمده است: بسیاری از این نقل و انتقالات نقض کننده مفاد فروش و صادرات توافق شده است هستند. این تبادلات میان صادرکنندگان سلاح که اکثرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا و گیرندگان آنها در عربستان و آمریکا هستند، صورت می گیرد.

سلاح‌های داعش از کجا تامین می شود؟

نقل و انتقال دو ماهه از اروپا به داعش

در یکی از این موارد، این گروه تحقیقی مشخص کرد که یک سلاح پیشرفته ضد تانک را رهگیری کرده که در اتحادیه اروپا ساخته شده، به آمریکا فروخته شده است و سپس به گروهی درگیر در سوریه داده شده است و در نهایت به دست داعش در عراق افتاده است و همگی این موارد ظرف دو ماه از خروج این سلاح از کارخانه صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: تسلیحات بین المللی مورد استفاده جهت گروه های درگیر در سوریه جهت داعش یک وقت مناسب است چون این تسلیحات از نظر کمی و کیفی بسیار بهتر از آن چیزی است که نیروهای داعش به صورت معدود در صحنه نبرد به دست می آورند.

براساس گزارش موجود، طرف های دخیل در این نقل و انتقالات تسلیحاتی اغلب به صورت عمدی تلاش می کنند تا کمپانی سازنده را با عوض کردن بسته بندی و از بین بردن یا نقاشی کردن نشان کمپانی مخفی کنند. این محققان همچنین گفته اند که بعضی از این داده ها منجر به پرونده های کیفری شده است اند که از جمله آن می توان به تحقیقات پلیس بلژیک راجع به تامین بخش هایی از مواد و وسایل انفجاری اشاره کرد.

داعش در سال 2014 بخش های زیادی از سوریه و عراق را به کنترل خود در آورد. آنها از آن وقت تا به اکنون اکثر این نواحی را از دست داده اند ولی این موسسه تحقیقاتی هشدار داده که این شبه نظامیان هنوز هم ترساندن محسوب می شوند چراکه توانایی ساخت تسلیحات پیچیده را دارند.

در ادامه این گزارش آمده است: داعش با دسترسی جهانی، ظرفیت های شرکت یافته و لجستیکی و میل به جهت نیرو گرفتن از سطح دنیا می تواند دست به کارها تروریستی و شبه نظامی در سطحی گسترده بزند.

واژه های کلیدی: اروپا | سوریه | آمریکا | استفاده | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs