جهیدن بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره

جهیدن: بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی بازار سوئیس جشنواره استفاده جشنواره شیمیایی Zibelemarit

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نوع کنش روحانی در چهار سال آینده در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است / ناصری

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه روحانی، روحانی است با همه مختصات خود گفت: رییس‌جمهور منشی شبیه مرحوم آیت‌الله هاشمی دارد،اما اینکه روحانی چه روش و تاکتیکی

نوع کنش روحانی در چهار سال آینده در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است / ناصری

ناصری: نوع کنش روحانی در چهار سال آینده در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه روحانی، روحانی است با همه مختصات خود گفت: رییس جمهور منشی شبیه مرحوم آیت الله هاشمی دارد،اما اینکه روحانی چه روش و تاکتیکی را جهت جایگاه سیاسی آینده خود گزینش می کند اهمیت دارد.

عبدالله ناصری در گفت وگو با ایسنا، درپاسخ به این پرسش که آیا روحانی با نحوه چینش کابینه و دیدار اخیر خود با جامعه روحانیت در حال نزدیک شدن به اصولگرایان است تصریح کرد: من نمی دانم که روحانی بعد از دولت دوم و نهایی خود می خواهد به جایگاه سیاسی گذشته خود یعنی جامعه روحانیت مبارز باز گردد یا نه. تحلیل من این است که او می خواهد هم صدایی و هم نوایی خود را با جامعه روحانیت زیاد کرده و در بعضی جلسات آنها شرکت و با یاران قدیمی خود گفت وگو کند که البته این را حرکت ناپسندی نمی دانم چون روحانی هیچگاه خود را صورت اصلاح طلب معرفی نکرده هست. او تحت تاثیر گفتمان اصلاح طلبی قرار داشت و به همین جهت مورد اقبال جامعه قرار گرفته است.

نوع کنش روحانی در چهار سال آینده در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است / ناصری

وی همچنین با اشاره به اینکه اصلاح طلبان بنابر مصالح کشور و منافع ملی در سال 92 و 96 از روحانی حمایت کردند، خاطرنشان کرد: ما انتظار نداشتیم که روحانی صددرصد با رویکرد اصلاح طلبان همراهی کند ولی انتظار کم کاری هم از او نداشتیم. ما علاقه مندیم روحانی پرسشها جدی کشور را حل کند. تصمیم اصلاح طلبان جهت انتخابات 98و 1400 بستگی به شرایط کشور و منافع ملی دارد که هر لحظه در اولویت جریان اصلاحات است.

ناصری خاطرنشان کرد: اینکه روحانی چه روش و تاکتیکی را جهت جایگاه سیاسی آینده خود گزینش می کند اهمیت دارد. در این زمینه دو مثال وجود دارد؛ به خاتمی در سال های نهایی ریاست جمهوری اش انتقادهای زیادی می شد ولی امروز جایگاه اجتماعی او به مراتب متفاوت تر از موقعیتی است که رییس دولت بود. از سویی حمایت های زیادی از احمدی نژاد مخصوصا در دور اول ریاست جمهوری اش از سوی اصولگرایان انجام می شد ولی او نتوانست این جایگاه را جهت خود حفظ کند. در اینجا این مساله مطرح است که روحانی چه گفتمان و روشی را گزینش می کند و چه کنشی در مدیریت کشور خواهد داشت لیکن این کنش در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه روحانی، روحانی است با همه مختصات خود گفت: رییس‌جمهور منشی شبیه مرحوم آیت‌الله هاشمی دارد،اما اینکه روحانی چه روش و تاکتیکی

این عضو بنیاد باران ادامه داد: من اعتقاد دارم راجع به دیدار روحانی با جامعه روحانیت اتفاق خاصی نیفتاده هست. روحانی از اول به صراحت می گفت که نه اصلاح طلب است و نه اصولگرا. او زیاد منشی شبیه مرحوم هاشمی داشت و در عملکرد و گزینش خود رویکردی ترکیبی را دنبال می کرد ولی گفتمان تبلیغاتی او همسو با گفتمان اصلاح طلبان بود که همین امر موجب اقبال جامعه به او شد. با این حال او یک بار هم نگفت که اصلاح طلب است یا اصولگرا. روحانی، روحانی است با همان شاخصه ها و مختصات خودش و اصلاح طلبان هم با حفظ هویت اصلاح طلبی خود مصالح عمومی کشور را در اولویت کار خود قرار می دهند. اصلاح طلبان هیچ وقت او را به نام اصلاح طلب اصیل و ناب در نظر نگرفته اند و البته هر لحظه هم ممنون روحانی هستند که تا حدودی فضای سیاسی و اجتماعی کشور نسبت به هشت سال قبل از 92 بهتر شد، مذاکرات هسته ای را به سراجام رساند و بعضی پرسشها کشور حل کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که روحانی باید چه کند که دولت بعدی دولتی همسو و ادامه دهنده راهش باشد گفت: دولت اول هر ریس جمهوری فرصتی جهت کسب تجربه هست. در دولت اول روحانی وی وزارتخانه های حساسی را به افرادی سپرد که آنها نتوانستند از بعد اداره آن وزارتخانه ها بر بیایند. او در دوره تازه جز یک مورد همان عنصرهای را به کار گرفت. امروز علیرغم آنکه حوزه سیاسی دولت دست نخورده باقی مانده است تغییراتی در حوزه اقتصادی به وجود آمده ولی باید رییس جمهور به این حوزه توجه بیشتری داشته باشد لیکن مساله اقتصادی مساله عمومی جامعه مخصوصا دهک های پایین هست. حتما دولت باید در این زمینه برنامه مدون، مشخص و روشن داشته باشد. از سویی باید استانداران و فرماندارانی گزینش شوند که هماهنگ با برنامه هایی باشند که رییس جمهور در انتخابات 96 مطرح کرده است.

ناصری با اشاره به معرفی وزیر علوم و نیرو از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: گزینش این دو وزیر جزو گزینش های خوب رییس جمهور بود که حتی جا داشت وزیر نیرو از همان اول به مجلس معرفی می شد. به هر حال از آنجایی که در اتاق فکر ستاد روحانی انسجام کافی وجود نداشت این عنوان اوج و پایین شد ولی به هر حال یکی از شاخص ترین افراد به عنوان وزیر نیرو معرفی شد. اردکانیان یکی از وزرای شاخص دولت خواهد بود که می تواند پرسشها حوزه خود را حل کند. وی شخصیتی علمی و آشنا با تحولات روز است.

نوع کنش روحانی در چهار سال آینده در تعیین جایگاه او بعد از 1400 موثر است / ناصری

وی در آخر افزود: با توجه به حساسیت هایی که بر روی وزارت علوم در دو دهه اخیر وجود داشته هست، روسای جمهور هر لحظه جهت تعیین وزیر علوم با مشکلاتی مواجه می شدند. در مجلس نهم گزینه پنجم روحانی از مجلس رای اعتماد گرفت، ولی همین وزارتخانه آرام و منفعل بود و کاری اساسی جهت هیات علمی، دانشگاهیان و دانشجویان انجام نشد. در دولت دوازدهم هم رییس جمهور بعد از سختى ها و آسانى ها زیادی به گزینه غلامی رسید. وی به لحاظ اخلاقی، علمی و عملکردی فرد موفقی است که برنامه هایش در جهت اصلاح نظام آموزش عالی است و اگر با او همکاری شود شاهد دوره جدیدی در وزارت علوم خواهیم بود و او راه فرجی دانا را ادامه می دهد.

واژه های کلیدی: سیاسی | روحانیت | اصلاح طلب | رییس جمهور | اصلاح طلبان | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs